REINKARNCI
Az Inuyasha vallsi alapja a buddhizmus, aminek egyik f gondoltata a reinkarnci. Ez szmunkra elg tvolinak s furcsnak tnhet, hiszen a mi vallsunk azt mondja, hogy az emberi llek vagy a pokolba vagy a mennybe jut s ott is marad az idk vgezetig.
Mint azt mr tudjuk az Inuyasha a reinkarncira nagyon rtmaszkodik, hiszen kt fszereplk ez a kapcsolat kti ssze. Ezrt gondoltam, hogy kell egy ilyen cikket rnom, hogy jobban megismerjtek ezt az ismeretlen s rdekes dolgot, mely a llekvndorlsrl szl.

Mi a reinkarnci?
A reinkarnci az ismtld szlets s hall folyamata, mely sorn a llek leteken keresztl egyik testbl a msikba vndorol. A reinkarnci szerint a llek rk, a fizikai test csak tmeneti. Amikor valaki meghal, akkor csak a sr, fizikai teste hal meg, maga a llek az egy j testbe kltzik a lleknek megfelel karma szerint.
Mirt van szksg az jraszletsre?
Az jszlets mozgatereje a vgy. Amit elz leteinkben nem oldottunk meg, az megoldsra, vagyis jra leszletsre, jvttelre vr. Amit pedig ebben az letnkben nem tudunk megvalstani, azt tovbbvisszk magunkkal s egy j letben kell megvalstanunk. A karmnk ell nem lehet s nem is tudunk meneklni.
Az jraszlets clja, hogy a llek mindig vltozatos letsorsokon menjen keresztl, gy lelkileg-szellemileg is tud fejldni, ezrt minden inkarnciban ms-ms fldi krnyezetet s letsorsot kap a llek. Lehetnk gy frfiak, nk, szegnyek s gazdagok, leszlethetnk Amerikban, Eurpban vagy zsiban stb.
Mi trtnik kt let kztt?
A tibeti buddhistk szerint a llek az gynevezett bardo-ba kerl, ami kztes ltet jelent. Bvebben errl a Tibeti Halottasknyvben lehet olvasni.
Mirt nem emlksznk r, hogy mit vllaltunk?
A llek odafenn megvlasztja magnak a segtivel azt, hogy mit szeretne a jelen letben megtapasztalni, s ezt milyen letkrlmnyekkel. A llek tudata a Fldre rve elhomlyosul, gy mr nem emlkszik arra mit vllalt, s sokan csak lzadoznak ellene, holott mindent sajt maga vlasztott.
A tudatalatti emlkszik mindenre, amit korbban mr megtapasztalt, de nem vletlenl borul a felejts homlya a tudatos elmre. Ha az sszes elz letnek tapasztalataira emlkezne a llek, kptelen lenne azt feldolgozni. Gondoljunk csak bele, hogy az adott let egy-egy traumjt sem tudjuk sokszor feldolgozni, mi trtnne, ha tbb elz let hasonl kellemetlen emlke zuhanna rnk? Nem brnnk elviselni.
Mi trtnik a hall utn?
A hallt kveten a llek visszanzni jelen letnek esemnyeit, s megtudja azt is, hogy mi volt az az letfeladat, amit a leszletsekor vllalt, s hogy azt milyen mrtkben teljestette. Itt senki ms nem mond tletet, csak a llek sajt maga. Azt tudni kell, hogy odafenn mindenki szeretettel s megrtssel fogadja a lelket.
Ha nem olyan volt az letnk, mint amilyet elterveztnk, akkor a llek szeretn ezt jvtenni, ezrt szeretne minl tbb dolgot magra vllalni a trleszts rdekben.
A llek a segtk kzremkdsvel megalkotja kvetkez inkarncijnak vzlatt, hogy hova s milyen korba szlessen, melyik szlprt vlassza, milyen csaldban szlessen, milyen szemlyek vegyk krl, s azokkal milyen kapcsolatban legyen, s a legfbb sorspontokat is megbeszlik.
Miutn ez megtrtnt, a llek megvrja az adott idpontot s leszletik a Fldn a megfelel helyen s csaldban.
Hogyan segt a szenveds s a megtapasztals bennnket?
Az let clja a fejlds, szenveds nlkl pedig nincs fejlds. Ha elkvetnk egy hibt, akkor az mindig bizonyos kvetkezmnyekkel jr egytt, amelyet sajt brnkn tapasztalunk meg. Ez a tapasztalat hozzsegt bennnket ahhoz, hogy ezt kveten a hibt mskor ne kvessk el. Azonban ez nem mindig szokott gy alakulni.
Mi a szabad akarat?
Minden ember szabad akarattal szletik, maga vlasztja meg a szletse krlmnyeit s az lett meghatroz legfbb esemnyeket. Minden ember a maga szerencsjnek a kovcsa. Mindenki maga alaktja a sorst s magra mr csapsokat, nem pedig a J Isten. Szabad akarattal tesszk azt, amit tesznk s ennek a kvetkezmnyei hatnak rnk, s itt jutottunk vissza a karma fogalmig, vagyis az ok-okozati trvnyig. Ha szabad akaratunkkal msok szabad akaratt nem srtjk, akkor jl ltnk vele s pozitv karmkat szerznk, ellenkez esetben jabb negatv karmamagokat szrunk el.
S vgl egyBuddha idzet:
„Itt van ez a mcses. Hajnalig dolgoztam a fnynl. Reggel eloltom. Este jra meggyjtom. Az edny ugyanaz, az olaj ugyanaz, a kanc ugyanaz, de ugyanaz-e a lng, ami felgyullad a kvetkez jszakn?”

|